понеділок, 1 червня 2020 р.

Уроки доброти починаються з сім'ї


«Все моральне виховання дітей зводиться до доброго прикладу, - повчав ще Лев Толстой. - Живіть добре, або хоча б намагайтеся так жити, і, по мірі вашого успіху в доброму житті добре виховаєте і своїх дітей».
« Що таке доброта?» - запитали у дитини. Неважливо, скільки йому років, 3 чи 15... У кожному віці свій погляд на світ і на добрі вчинки.
Уроки доброти  починаються з  сім'ї
        Перші учителі дитини – його батьки. Сімейна педагогіка – це не обов'язково нудні та монотонні лекції і прискіплива перевірка уроків.
        Читати і писати навчать у школі. Працювати і заробляти – у вузі і на роботі. А ось чуйності, милосердя, співчуття і просто людяності – тільки вдома. Сім'я – ось найважливіший соціальний інститут виховання.
Більшість наших вихованців перші уроки доброти насправді отримують вдома. Ось вони допомагають дорослим: доглядають за тваринками, ліплять вареники, саджають картоплю, доглядають за молодшою сестричкою…Ось так по-простому, домашньому і проявляється доброта ДИТИНИ!
         Діти спостерігають, як творять добро батьки. Підростаючи, діти починають робити добрі вчинки самі. Ніхто не чекає від дитини непосильних подвигів. Якщо п'ятирічний малюк несе нам без нашого прохання склянку води – це турбота не менша, як якщо б вже дорослий син без нагадувань привіз своїм літнім батькам продукти і супроводжував їх по поліклініках. Сьогодні дитина пожаліла приблудне  кошеня, завтра надасть потерпілому першу медичну допомогу. Своїм вчинком  врятує людині життя.
Школа не стоїть осторонь таких виховних моментів. Вчить дітей турбуватися про молодших, допомагати старшим, виражати співчуття, розділяти горе інших. Бо недарма говорять» «Горе поділене навпіл, половина горя, радість розділена з іншим в два рази більша радість»
Діти ростуть – зростає доброта!



















Немає коментарів:

Дописати коментар