понеділок, 21 лютого 2022 р.

Міжнародний день мови


Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Учні та вихованці  НВК активні учасники святкування.
   У дошкільному підрозділі проведено подорож стежками мови  "Мова рідна, слово рідне"

День, у найменших учнів, розпочався  з ранкової зустрічі "Міжнародний день рідної мови"
Конкурс віршів про мову  "Дзвенить струмочком рідна мова" 2 клас

   Урок - квест "Подорож в країну рідної мови"  3 клас

          Виховний захід " Україна й мова - єдині"   4 клас

Для учнів 8-9 класів проведено конкурс "Упізнай українську пісню"  


Книжково - ілюстративна виставка  "Українська мова - диво калинове"

Прислухайтесь, як океан співає –
Народ говорить. І любов, і гнів
У тому гомоні морськім. Немає
Мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина.

середа, 16 лютого 2022 р.

День єднання

 



 





16 лютого в  Україні оголошено  Днем єднання, ввдіповідно  указу президента  Володимира Зеленського.                                                                                                                            

Учні, вихованці та працівники Кривушівського НВК підтримали ініціативу глави держави. Відповідно до указу, сьогодні було  піднято прапор України  на будівлі нашого  НВК та о 10 годині ранку в приміщенні НВК зазвучав  державний гімн. 

  Вихованці дошкільного підрозділу та учні 2 класу створили  відеопривітання та переглянули мультфільм «Сила єдності».  Учні 5 класу переглянули презентацію «16 лютого День єднання ».    



     На Всеукраїнській інтерактивній дошці Padlet наші учні написали привітання до Дня єднання для всіх українців.





вівторок, 15 лютого 2022 р.

Відзначення 33-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

                                         

Як захлинався бій останній

І ущухав вогонь атак,

Упав юнак в Афганістані -

Двадцятирічний мій земляк.

Упав, з очей спадали зорі,

Темніла неба пелена…

О, боже мій, що тільки творить

З людьми придумана війна.

              З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вшановувати пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.                                                                                                   15 лютого  відзначається 33-я  річниця виведення військ з Афганістану.  Що ми знаємо про афганську війну ? Можна розказати про ту страшну неоголошену війну, що розтяглася на довгих 10 років мовою цифр, будь-яка війна у цифрах – це моторошно й страшно.  Для кожного з більш ніж 600 тисяч тих, хто служив в Афгані, вона була і залишається своєю. У рідні домівки не повернулися 13 тисяч 833 юнаки колишнього Радянського Союзу, 312 – пропали безвісти, доля 330 – невідома.                                                                                                                      Афганістан ... Це далека мусульманська країна, але уже 33 роки у нашій свідомості ця країна асоціюється з болем втрат, людським лихом, справжнім пеклом.  По-різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші  родичі, земляки. 15 лютого 1989 року, ступаючи із сином по мосту через Аму-Дар’ю, генерал  Громов символізував цим переходом закінчення для радянських військових афганської війни.     І тому для них і для нас Афган - страшна пам’ять, страшної війни, уроки якої мають бути засвоєні нашою молоддю і політиками, щоб ніколи не повторювалися.                                                  У Кривушівському НВК до відзначення 33-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  на платформі Google Classroom розміщено коротку інформацію про афганську війну, а також   відеоролик (https://www.youtube.com/watch?v=UOvMnWI5Ekk) про цю подію. Учням 5-9 класів запропоновано переглянути художні фільми, записати свідчення про  воїнів - інтернаціоналістів, що брали участь у бойових діях в Афганістані, якщо такі люди є в їхніх родинах  чи в родинах знайомих.

 

 

 

 

 

 

 

 

середа, 2 лютого 2022 р.

 

Сучасне обладнання – сучасній школі

Нещодавно учні Кривушівського НВК, як і всі учні громади, отримали подарунок від відділу освіти – інтерактивну панель. Пристрій  оснащений потужним і компактним компютером з операційною системою  Андроїд, а також звуком та Wi-Fi.

Учителем – тренером з інноваційних навчальних рішень Олександром Скулатовим було проведено навчання для  всього педагогічного колективу. Стало зрозуміло, що інтерактивний LCDекран ідеально підходить для інтерактивного навчання, корекційних занять та презентацій.  І ось , практично на всіх уроках, учні 9 класу працюють із сучасним обладнанням. Здобувають, розширюють знання в різних освітніх галузях. Розвязуючи задачі з генетики, хімії, фізики та геометрії, економлять час на складання умови задачі та малюнків до них. 


Під час вивчення теми «Самовиховання характеру», учні мали змогу розподілити риси характеру людини за класифікаціями: вольові, емоційні, інтелектуальні.  

      








Провівши інтерактивну гру по категоріях (jeopardylabs)  вивчили тему « Тарас Шевченко геніальний поет і мислитель». 

Вираження майбутнього часу за допомогою The Future Simple Tense та звороту Going to та їх порівняльну характеристику було легко засвоїти з допомогою інтерактивної  вправи.

 Неабияку допомогу від  програми отримали учні на уроці географії, аналізуючи тематичні  карти  при вивченні транспортної системи України.

 

Моделі – аналоги створювали на уроках трудового навчання під час вивчення теми «Планування проєктної діяльності. Вибір обєкта проєктування». 

Під час вивчення «Безсполучникового складного речення», удосконалювали пунктуаційну грамотність за допомогою онлайн вправ.

 

Заходи, присвячені  роковинам Голокосту та боям під Крутами, проведені з використанням яскравих презентацій та фрагментів художніх та документальних фільмів.


На дистанційному навчання за допомогою інтерактивної панелі учні віртуально подорожують навчальними предметами.


Це обладнання  сприяє динамічному розвитку дитини,  враховуючи фізіологічні вікові особливості учнів. Дидактичні ігри та вправи, спрямовані на розвиток основних пізнавальних процесів, координації рухів, праксису та великої моторики. Панель допомагає у вирішенні завдань пізнавального та навчального характеру, в учнів легко концентрується уваги на вправах за рахунок ігрових технік.  Зі слів учнів 9 класу: це цікаво, сучасно, навчально – розвивально, спонукає до навчання не по стандарту.