Сьогодні ми з вами поговоримо про проблему нашого суспільства як торгівля людьми. Ця проблема існує у всьому світі і набуває глобальних масштабів. Тому, потрібно говорити про торгівлю людьми, щоб визначити причини, форми та ознаки цього явища, розкрити шляхи попадання до цієї ситуації. І все це ми робимо для того, щоб попередити чи унеможливити ваше попадання у так зване рабство. Напевно, ви здивовані, що ми говоримо з вами про це. Однак ми не можна чекати, поки лихо станеться. Його треба попереджати. Торгівля людьми – сучасне рабство для отримання прибутку за рахунок використання дітей, жінок і чоловіків. Для торгівлі людьми не існує державних кордонів, вікових чи статевих обмежень. Водночас потрапити в таке рабство може будь-хто, незалежно від рівня освіти чи соціального статусу.
Тож, торгівля людьми — це злочин, це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або з застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутись до суб'єкта надання адміністративної послуги за допомогою.
Ознаки торгівлі людьми:
- забрали паспорт або інші документи;
- позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
- пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
- погрожували, били, ґвалтували, знущалися з людини або чинили психологічний тиск;
- за допомогою фізичного чи психологічного насильства примушували виконувати роботу, якою особа не хотіла займатися;
- примушували відпрацьовувати вигадані борги;
- працю людини використовували, не виплативши повністю або частково обіцяної заробітної плати;
- людина не мала можливості за власним бажанням кинути роботу;
примушували працювати понаднормово, при цьому реальні умови роботи були значно гірші, ніж обіцяли;
- попри волю людини примушували жебракувати, здійснювати злочинну діяльність або використовували у збройному конфлікті та інші схожі дії.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія
Немає коментарів:
Дописати коментар